آغاز پروژه تثبیت هویت اتباع افغانستانی بر اساس توافقات تهران و کابل

به گزارش  حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در دیدار سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در ایران با مدیر کل و دبیر کمیسیون ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، موضوعات آغاز تثبیت هویت اتباع افغانستانی، در اختیار قرار دادن مکان های مناسب در برخی از استان‌ها جهت انجام پروژه مذکور و آمادگی جهت قانونمند کردن حضور مهاجران در ایران مطرح شد.

این دیدار با حضور عبدالغفور لیوال سفیر افغانستان و هیئت همراه در اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور به منظور اجرایی نمودن پروژه تثبیت هویت اتباع افغانستانی برگزار شد.

محمودی موافقت و همکاری خود را مبنی بر آغاز تثبیت هویت اتباع افغانستانی اعلام نمود و تاکید کرد با در اختیار قرار دادن مکان های مناسب در برخی استانها، به زودی پروژه مذکور آغاز می گردد و بر اجرای دقیق و اهمیت آن تاکید کرد.


بیشتر بخوانید


او در بحث ساماندهی اتباع و مهاجران خارجی اشاره کرد: باتوجه به جلسه و مصوبات کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی، اتباعی که دارای گذرنامه خانواری منقضی شده هستند در حال حاضر بدون مجوز محسوب می شوند و باید تعیین تکلیف شوند، لذا دولت جمهوری اسلامی ایران فقط به افرادی که بصورت قانونی در کشور حضور دارند خدمات ارائه می دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.