اجلاس مسئولان امر به معروف و نهی از منکر حزب موتلفه اسلامی برگزار شد

به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد بومیان رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی در نخستین اجلاس مجازی مسئولین امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی استان‌ها با اشاره به تشکیل کارگروه تخصصی و پرداختن به موضوعات مختلف امر به معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: حزب مؤتلفه اسلامی به عنوان یک تشکل مردمی، از ابتدا به این فریضه اهتمام داشته و امر و نهی حوزه حکومتی را در اولویت فعالیت خویش قرار داده است. بر این اساس با دستگاه‌ها و نهاد‌ها تعامل خوبی برقرار کرده و طرح‌های ارزشمند و مفیدی نیز به آن‌ها ارائه داده است.

وی به تعدادی از طرح‌های ارائه شده اشاره کرد و افزود: شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی تاکنون طرح‌هایی در زمینه معروف‌ها و منکر‌های محیط زیست، مراکز آموزشی، ماه رمضان، اقتصاد مقاومتی، سفر، نوروز، چهارشنبه سوری، کسب و کار، مسجد، خانواده، خطبه غدیر، خطبه فدکیه، فرهنگ عاشوار و اربعین تهیه و در سه حوزه نهاد‌های حکومتی، فضای مجازی و محافل مردمی ارائه کرده است.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: آمرین و ناهیان باید در عرصه فضای مجازی حضور هدفمند و مؤثر داشته باشند و نسبت به ترویج معروف‌ها و مقابله با منکر‌ها فعالیت کنند.

در ادامه این اجلاس، حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد بهشتی از پژوهشگران علوم قرآن و حدیث به تشریح انگیزه و آموزش به عنوان دو عامل اصلی اجرای امر به معروف و نهی از منکر پرداخت.

وی بهترین قدم همراهی با امام حسین (ع) را امربه معروف و نهی از منکر دانست و افزود: هدف سیدالشهدا (ع) اصلاح جامعه با ساز و کار امر به معروف و نهی از منکر و با شیوه‌های پیامبر گرامی اسلام (ص) و امیرالمؤمنین علی (ع) بود.


بیشتر بخوانید:


پژوهشگر علوم قرآن و حدیث گفت: یکی از علت‌های عدم ورود مردم به این حوزه، عدم تمایل برای مسئولیت پذیری است. باید از کودکی احساس مسئولیت را آموزش داد. همه مسئول هستند و باید به مسئولیت خود عمل کنند. برای این منظور باید با روش‌های مناسب، در مردم ایجاد انگیزه کنیم.

حجت الاسلام بهشتی امر به معروف و نهی از منکر را نیازمند آموزش عنوان کرد و گفت: باید در این حوزه آموزش داشته باشیم و از کودکی هم آغاز کنیم. در روایات ۷ محور برای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ذکر شده است. ۱ ـ انجام فرائض توسط اطرافیان ۲ ـ امنیت ۳ ـ کسب و کار ۴ ـ حقوق متقابل ۵ ـ محیط زیست ۶ ـ انتقام از دشمن ۷ ـ استقلال و سامان کشور.

وی در پایان تأکید کرد: استقلال و سامان کشور و رفع مشکلات را در سایه امر به معروف و نهی از منکر است. استقرار و استمرار حکومت نیز با انجام این فریضه توسط مردم خواهد بود.

در این اجلاس تعدادی از استان‌ها به ارائه گزارش فعالیت هایشان پرداختند.
انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.