اصرار به برگزاری کنکور در تاریخ مقرر، معقول نیست/ ارائه طرح دو فوریتی برای تعیین تکلیف ۸۰ درصد صندلی‌ها

اصرار به برگزاری کنکوردر تاریخ مقرر، معقول نیست/ ارائه طرح دو فوریتی برای تعیین تکلیف ۸۰ درصد صندلی‌هابه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، زهره الهیان، نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، طی تذکری در صحن علنی گفت: شرایط نا به سامان بیماری کرونا باعث نگرانی جدی داوطلبان کنکور و خانواده‌های آنها درباره  برگزاری این آزمون شده است. 

او ادامه داد: حدود دو هفته دیگر کنکور سراسری برگزار می‌شود، در شرایطی که وزارت علوم، آمادگی لازم برای اجرای دقیق پروتکل‌ها  را ندارد. 

الهیان گفت: رعایت نشدن پروتکل‌هاجان داوطلبان و خانواده‌هایشان را به خطر می‌اندازد و آلوده شدن داوطلبان در جلسه چندین ساعته در فضای در بسته باعث انتقال آلودگی به جامعه خواهد شد.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس بیان کرد: با توجه شرایط کشور که در تعداد زیادی از استان‌ها وضعیت قرمز داریم و تعداد بستری‌ها در برخی استان‌ها به ۵ برابر رسیده است، به علاوه کادر درمان خسته و فرسوده شده‌اند،شرکت  یک میلیون و ۲۰۰ هزار داوطلب در کنکور با فضای بسته و با احتمال سفر داوطلبان روستایی، ازدحام آنها و خانواده‌هایشان موجب آلودگیشان می‌شوند.

او اظهار کرد: ما پاسخی برای نگرانی‌ها باید داشته باشیم. اصرار بر برگزاری کنکور در تاریخ معین شده، معقول نیست. 

الهیان بیان کرد: طرحی دو فوریتی را به هیئت رئیسه دادیم که خواهش می‌کنم اعلام وصول کنند، کنکور آفتی برای خانواده‌ها و کل کشور شده است. در این طرح فرصت دادیم که وزارت علوم مهلت داده شده، تدبیری بیندیشد که ۸۰ درصد صندلی‌ها را بتواند بدون کنکور تعیین کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.