اگر جهان اسلام متحد شود، هیچ کشوری جرئت عرض اندام در برابر آن را ندارد

قدیری ابیانه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

//محمدحسن قدیری ابیانه سفیر اسبق کشورمان در گفت‌و‌گو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره لزوم اقتدار منطقه‌ای کشورمان، گفت: مولفه اقتدار ارتباطی با زورگویی ندارد و ما هم بیش از هرچیز به دنبال اقتدار کشورمان و اقتدار منطقه‌ای خود در مقابل نفوذ‌ها، توطئه‌ها آن هم در جهت حفظ امنیت کشور هستیم.  

او ادامه داد: هر کشوری به دنبال عمق استراتژیک برای خود است؛ برای مثال آمریکا به دنبال ایجاد اقتدار کشور خود در بین کشور‌های دور و نزدیک  در جهت غارت ملت‌ها و تحمیل نظرات خود به آنهاست؛ کمااینکه دشمنان ما هم صرفا به ایران به عنوان یک کشور ثروتمند، قدرتمند، وسیع، مستقل و اسلامی نگاه نمی‌کنند بلکه ایران را محور تمدن اسلامی می‌دانند.

قدیری ابیانه افزود: تمام استراتژیست‌های دوست و دشمن چنین نگاهی به ایران دارند و دشمنی شان هم به سبب همین موضوع است؛ چرا که از ۱۴ نقطه استراتژیک جهان نیمی از آن به کشورما تعلق دارد و اگر جهان اسلام متحد شده و قطب اسلامی شکل بگیرد به ابرقدرتی تبدیل خواهد شد که هیچ کشوری جرئت عرض اندام در برابر آن را ندارد.

سفیر اسبق کشورمان، گفت: به همین دلیل است که از دیرباز سیاست «تفرقه بیاندازد و حکومت کن» را در پیش گرفته اند، اما ایران با درایت حضرت امام خمینی (ره) موضوع وحدت جهان اسلام را مطرح کرده و مقام معظم رهبری هم همان مسیر را طی می‌کند.


بیشتر بخوانید:


تحللیگر مسائل سیاسی در توصیف وضعیت امروز جهان هم بیان کرد: جهان امروز در حال تغییر است و از جبهه تک قطبی به سمت جهان چند قطبی می‌رود؛ همچنین آمریکا هم به شدت تضعیف شده و سقوطش بسیار نزدیک و قطعی است؛ در این میان تنها راهی که می‌تواند جلوی چند قطبی شدن جوامع را بگیرد، تسلط و تصاحب منابع نفتی به خصوص در حوزه منطقه‌ای ما یعنی غرب آسیاست.

او ادامه داد: علاوه براین دشمنان به دنبال تصاحب منابع نفتی ما و محروم کردن ما از این منابع هستند و برای اینکه به این هدف خود برسند در ابتدا باید جمهوری اسلامی را سرنگون و ایران را تجزیه کنند، به همین لحاظ هم برخی از عناصر ضد انقلاب که به ایران تعلق خاطر دارند با این منطق دست از دشمنی با ایران برداشتند، چون می‌دانند که اگر جمهوری اسلامی ایران نباشد ایرانی هم باقی نمانده و تجزیه خواهد شد.

انتهی پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.