بازدید فرماندهان بهداشت و درمان نیروهای مسلح از قرارگاه پدافند زیستی

به گزارش  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار عراقی زاده رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیرو‌های مسلح و جمعی از فرماندهان ارشد بهداشت و درمان نیرو‌های مسلح با حضور در سازمان پدافند غیرعامل کشور از دستاورد‌های عملیاتی و اقدامات فناوری محور قرارگاه پدافند زیستی کشور در تشخیص و مهار تهدیدات نوین بازدید کردند.

هدف از این بازدید؛ آشنایی با سامانه GIS سازمان دامپزشکی کشور بود که با حمایت‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور تولید شده و در اختیار این سازمان قرار گرفته و در تمام کشور در حال بهره‌برداری است.

همچنین سامانه رصد و پایش تهدیدات قرارگاه پدافند زیستی کشور که براساس نظام مراقبت زیستی تولید شده است و در زمینه شناسایی بیماری‌ها از جمله بیماری‌های واگیر، حوادث و … از طراحی قابل توجهی برخوردار است مورد بازدید فرماندهان ارشد بهداشت و درمان نیرو‌های مسلح قرار گرفت.

آشنایی با سامانه شبیه‌ساز تهدیدات زیستی و سامانه تصمیم‌یار تصمیمات مدیریت تهدیدات زیستی نیز از دیگر برنامه‌های این بازدید بود.

فرماندهان ارشد بهداشت و درمان نیرو‌های مسلح ضمن تقدیر از تلاش‌های قرارگاه پدافند زیستی کشور در تولید سامانه‌های یاد شده در جمع بندی این برنامه مقرر کردند زمینه همکاری بیشتر برای بهره‌برداری از این سامانه‌ها در نیرو‌های مسلح فراهم شود.

گفتنی است در سال‌های اخیر سازمان پدافند غیرعامل کشور در راستای ارتقای آمادگی‌ها و تاب آوری ملی در برابر تهدیدات نوین، تلاش کرده است با استفاده از فناوری‌ها نوین بومی الگو‌های مدرنی از تشخیص تهدید و اقدامات مقابله‌ای را بسط و توسعه داده و در اختیار مسئولان اجرایی کشور قرار دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.