بحث استعفای ظریف، بازی جدید اصلاح طلبان است

استعفای ظریف بازی جدید اصلاح طلبان استوهاب عزیزی تحلیلگر مسائل سیاسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به احتمال حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در انتخابات ریاست جمهوری آینده گفت: عدم حضور ظریف در جلسات هیات دولت که شائبه استعفای وزیر امور خارجه را ایجاد و تبدیل به خبر کرد، بخشی از پروژه جنگ روانی و انتخاباتی جریان اصلاحات است. جریان اصلاح طلبی ناامید از رئیس دولت به معاون اولی در انتخابات ۱۴۰۰ امید بسته است.

او ادامه داد: سوالی که در این میان مطرح است مبنی بر اینکه آیا وزارت امور خارجه جدای از دولت تصمیم می‌گیرد و ظریف بی نیاز از مشورت و پشتیبانی هیئت دولت است؟ از پاسخ به سوال‌های فوق می‌توان نتیجه گرفت که خبری در آلاچیق فکری اصلاح طلبان در جریان است که هدفش ، آزمایش و آماده سازی افکار عمومی بوده است.


بیشتر بخوانید


دبیرکل جهادگران ایران اسلامی تصریح کرد: جریان اصلاح طلبی سعی دارد به کمک آقای ظریف روحیه علی لاریجانی را تقویت کرده و با ترکیب این دو نفر که اشتراکات ظریفی هم دارند، نتیجه انتخابات ۱۴۰۰ را تا حدودی به نفع خود تغییر دهد.

تحلیلگر مسائل سیاسی، تاکید کرد: اصلاح طلب‌ها با محاسبات منطقی ریاضی به این فکر رسیده اند که در شرایط فعلی نمی‌توانند تمام دولت سیزدهم را تصاحب کنند، ولی اگر با ترغیب و حمایت از لاریجانی بتوانند ظریف را به کرسی معاون اولی برسانند، به ۸۰ درصد اهداف خود می‌رسند؛ لذا شایعه استعفا، بازی ظریف اصلاح طلبان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.