برنامه‌های مرحله دوم نهضت کمک مومنانه در ایام محرم اعلام شد

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ پاسدار محمد یوسفیان معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به کمک‌های قابل توجه مردم در دوره‌های مختلف نهضت کمک مومنانه و همچنین تاکید بر ضرورت توجه به اقشار آسیب پذیر و محروم گفت: این نهضت خداپسندانه همچون ماه‌های گذشته تداوم داشته و در دهه اول محرم به تدریج توسط سازمان‌های اقشاری بسیج نظیر بسیج کارمندان، بسیج مداحان، بسیج دانش آموزی، بسیج اصناف، بسیج پیشکسوتان و برخی سپاه‌های استانی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در دهه اول محرم الحرام، بسیج کارمندان روز سه شنبه چهارم شهریور ماه، برنامه میز خدمت و تحول اداری را در دستور کار خود دارد و روز چهارشنبه پنج شهریور ماه، بسیج مداحان، اطعام نیازمندان در هیئت‌ها را انجام خواهد داد. روز پنج شنبه ششم شهریور ماه، بسیج دانش آموزی و بسیج اصناف، اقدام به توزیع پوشاک و لوازم التحریر دانش آموزان، بسته‌های معیشتی و اطعام در بین اقشار آسیب پذیر سراسر کشور خواهند کرد. همچنین در تاریخ دهم شهریور ماه بسیج پیشکسوتان به توزیع سراسری سبد معیشتی خواهد پرداخت.

یوسفیان افزود: در ادامه برنامه‌های نهضت کمک مومنانه در تاریخ ۲۷ شهریور ماه و در ایام بازگشایی مدارس، بسیج هنرمندان، بسیج دانش آموزی و بسیج اصناف اقدام به توزیع سراسری لوازم التحریر در بین جامعه هدف خواهند کرد.

وی ضمن قدردانی از مردم برای حضور پر رنگ در نهضت کمک مومنانه گفت: انفاق و احسان به دیگران از خصایص جامعه ماست که هم در دین اسلام بر آن تاکید شده و هم رهبر معظم انقلاب نسبت به آن توصیه‌های فراوان داشته اند.

معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین، نهضت کمک مومنانه را قدمی در جهت عمل به توصیه‌های دین مبین اسلام و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری دانست و تاکید کرد که برای کمک به محرومان جامعه باید همگی و دست در دست یکدیگر حرکت کنیم و اجازه ندهیم که عده‌ای از هموطنانمان در محرومیت به سر ببرند و اکنون که در ماه عزای حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) قرار داریم فرصت مناسبی است که فضای کشور را با کمک‌های نوع دوستانه عطرو بو و طراوت حسینی ببخشیم.

گفتنی است مقطع سوم از مرحله دوم نهضت کمک مومنانه در دهه سوم ماه صفر انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.