برنامه‌های کمیسیون‌های تخصصی مجلس در هفته آینده

برنامه‌های کمیسیون‌های تخصصی مجلس در هفته آیندهبه گزارش  حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  فضای مجازی، شفافیت آرای نمایندگان، تعیین هیات رئیسه کمیسیون اصل۹۰، تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و بررسی مسائل سازمان پدافند غیرعامل و جمعیت هلال احمر از مهم ترین دستور کار‌های کمیسیون‌های مجلس در هفته آینده است.

کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در روز‌های یکشنبه و سه‌شنبه هفته پیش رو تشکیل جلسه خواهد داد.

انتخاب نمایندگان ناظر برای عضویت و شرکت در مجامع، هیأت‌ها و شورا‌ها و بررسی لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان (اعاده شده از شورای نگهبان) و پیش‌نویس طرح پیام‌رسان‌های اجتماعی روز (یکشنبه، ۲۹ تیرماه) بررسی می‌شوند.

همچنین بحث و بررسی پیرامون شرح وظایف کمیته تبلیغات اسلامی، ارشاد و میراث فرهنگی در دستور کار روز یکشنبه این کمیته و بررسی کمیسیون ویژه جمعیت و خانواده در دستور کار کمیته زنان، خانواده، جوانان و تربیت بدنی قرار دارد.

اعضای کمیته برنامه، بودجه و اصلاح ساختار به بحث و بررسی پیرامون ساختار سازمان‌های فرهنگی کشور و تداخل بین آن‌ها و کمیته فرهنگ، هنر، رسانه و فضای مجازی به بررسی نحوه طراحی نقشه راه کمیسیون در حوزه فضای مجازی در روز دوشنبه خواهند پرداخت.

بررسی اخبار فرهنگی، ادامه بحث و بررسی پیرامون فضای مجازی کشور و استماع گزارش وزرای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین ورزش و جوانان در دستور کار روز سه شنبه اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

تعیین هیات رئیسه کمیسیون اصل۹۰

اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در نوبت‌های صبح و عصر روز‌های یکشنبه و سه شنبه ۲۹ و ۳۱ تیرماه نشست‌هایی برای تعیین اولویت‌های کمیسیون دارند. ترکیب هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ نیز با رای اعضای آن مشخص می‌شود.

بررسی طرح شفافیت آرای نمایندگان در کمیسیون آیین‌نامه

کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی نیز روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده، طرح شفافیت آرای نمایندگان را بررسی می‌کند.

انتخاب یک نفر از اعضای کمیسیون برای عضویت در شورای اداری مجلس، بررسی طرح شفافیت آرای نمایندگان با حضور طراحان و کارشناسان مرکز پژوهش‌ها، مرکز تحقیقات اسلامی و سایر مدعوین در دستورکار روز سه شنبه کمیسیون قرار دارد.

همچنین طرح اصلاح قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی (اعاده شده از شورای نگهبان) با حضور کارشناسان در روز چهارشنبه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس در کمیسیون آموزش

اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس این هفته قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را در دستور کار هفتگی خود دارند.

اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس هفته پیش رو در روز‌های یکشنبه و سه شنبه (۲۹ و ۳۱ تیرماه) نشست تخصصی خواهند داشت.

بر اساس این گزارش در روز یکشنبه، رسیدگی به طرح حمایت از تأسیس و تقویت مؤسسات و مراکز آموزش عالی غیر دولتی اعاده شده از شورای نگهبان در دستور کار کمیسیون قرار دارد.

همچنین رسیدگی به لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در مؤسسه بین‌المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی اعاده شده از شورای نگهبان دیگر دستور کار کمیسیون در روز یکشنبه است.


بیشتر بخوانید

وزیر اطلاعات یکشنبه به کمیسیون اقتصادی می‌رود


رسیدگی به طرح اصلاح ماده الحاقی مصوب ۱۳۹۷/۰۶/۱۳ به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش و اصلاحات الحاقات بعدی نیز آخرین دستور کار کمیسیون در روز یکشنبه است.

روز سه شنبه نیز حضور در ساختمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه‌ای جهت شرکت در کارگروه راهبردی و سیاستگذاری شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی در دستور کمیسیون آموزش قرار دارد.

حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل در کمیسیون امنیت ملی

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هفته آینده میزبان رئیس سازمان پدافند غیرعامل و فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی جهت استماع گزارش عملکرد آن‌ها خواهند بود.

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طبق دستورکار اعلام شده در روز یکشنبه ۲۹ تیرماه مهمان رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور خواهند بود که قرار است گزارشی از عملکرد این سازمان ارائه کرده و به سوالات نمایندگان در این خصوص پاسخ دهد.

همچنین ادامه تدوین و تعیین اولویت‌ها و برنامه‌های یکساله کمیسیون و بررسی آیین نامه داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از دیگر دستورکار‌های روز یکشنبه اعضا خواهد بود.

روز دوشنبه ۳۰ تیرماه اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس به بازدید از مراکز هسته‌ای خواهند رفت.

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در نوبت صبح روز سه شنبه ۳۱ تیرماه بعد از بررسی و مرور آخرین اخبار و تحولات به استماع گزارش فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی می‌پردازند و سوالات خود را در خصوص فعالیت این نهاد مطرح می‌کنند.

کمیسیون امنیت ملی در نوبت عصر همان روز ضمن رسیدگی به ادامه تدوین و تعیین اولویت‌ها و برنامه‌های یکساله کمیسیون و بررسی آیین‌نامه داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، آخرین اخبار و تحولات روز ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی را نیز مرور خواهد کرد.

حضور رئیس جمعیت هلال احمر در کمیسیون امور داخلی و شورا‌ها

اعضای کمیسیون امورداخلی و شورا‌های مجلس این هفته میزبان رئیس جمعیت هلال احمر و رئیس شورای عالی استان‌ها جهت استماع گزارش و برنامه‌های آن‌ها هستند.

اعضای کمیسیون امورداخلی کشور و شورا‌های مجلس شورای اسلامی طبق دستورکار اعلام شده در روز یکشنبه (۲۹تیرماه) در نشست عمومی خود طرح اصلاح مواد (۱) و (۱۰) قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی اعاده شده از شورای نگهبان را بررسی می‌کنند.

در ادامه، دستورکار هفتگی کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس، این کمیسیون روز یکشنبه طرح الحاق یک تبصره به قانون انتخابات ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اعاده شده از شورای نگهبان را نیز بررسی می‌کند.

همچنین، کمیسیون امورداخلی کشور و شورا‌های مجلس میزبان رئیس جمعیت هلال احمر جهت ارائه گزارش فعالیت‌ها و برنامه‌های این سازمان است.

روز سه شنبه، کمیسیون مزبور ضمن بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اعاده شده از شورای نگهبان با دعوت از رئیس شورای عالی استان‌ها، گزارش و برنامه‌های این شورا را استماع می‌کنند.

همچنین، چهارشنبه کارگروه ارتقا و کارآمدی جایگاه مجلس در کمیسیون امورداخلی کشور و شورا‌های مجلس راهکار‌های ارتقا و کارآمدی مجلس را بررسی می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.