بیانیه نماینده رهبر انقلاب در سوریه در محکومیت جنایت به آتش کشیدن قرآن کریم

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی اشکذری نماینده رهبر انقلاب در سوریه نسبت به محکومیت جنایت به آتش کشیدن قرآن کریم بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

دنیای امروز شاهد حضور عده‌ای است که در ظاهر مدعی فرهنگ و تمدن اجتماعی و اخلاقی هستند، اما در حقیقت بی فرهنگ‌ترین‌ها به شمار می‌آیند که حتی الفبای فرهنگ و تمدن را نیز نمی‌شناسند!

همین رفتار منافقانه بی فرهنگان مدعی فرهنگ سبب شده که هر از چند گاهی خبر کار زشت و ناپسند سوزاندن کتاب فرهنگ زندگی بشر یعنی قرآن کریم به گوش می‌رسد و قلوب همه مسلمانان بلکه همه موحدان را به درد می‌آورد.

جای تامل دارد که چطور می‌شود انسان مدعی حیات طیبه و زندگی سالم باشد، اما کتابی که شاه بیت آن دعوت به حیات طیبه است را بسوزاند! این همان رفتار منافقانه است.

چرا برخی انسان‌ها به اینجا می‌رسند که با وجود اینکه مدعی حقوق بشر هستند و مبارزه با تبعیض نژادی و همه امتیازات غیر عقلانی هستند، اما کتابی آسمانی که همیشه منادی مساوات و برابری و عدالت همه انسان‌ها هست و فقط عامل برتری را اخلاق و پاکی می‌داند را در برابر چشمان جهان بسوزاند!

این گونه رفتار‌ها به ما می‌آموزد که امروز دنیا به رغم پیشرفت‌های مادی، اما شاهد حرکت‌های جاهلی و حکایت‌گر بی‌فرهنگی و دوری از تمدن است.

قرآن سوزی در حقیقت اقدام انسان‌ها به سوزاندن کتاب تمدن انسانی و الهی است! از این مهم‌تر باید به این نکته اشاره کرد که برخی‌ها جاهلانه و یا از روی دشمنی این کار را می‌کنند و دیگران که ادعای حکمرانی بر دنیا را دارند در مقابل سکوت مرگباری بر حنجره‌های آنان حاکم می‌شود که گویا از آغاز زبان گفتن حقیقت را نداشته اند.

اما مسلمانان در تاریخ به اثبات رسانده اند که همیشه به سایر ادیان و مذاهب و کتاب‌های مقدس و آسمانی احترام می‌گذاشتند و با پیروان آنان نیز اهل تعامل و هم‌زیستی بوده اند.

بی شک دست مرموز دشمن و استکبار جهانی در پشت پرده این حرکت شوم قرار دارد که برای جبران شکست‌های مکرر خود در برابر اسلام و قرآن این بار می‌خواهد از خود اقتداری نشان دهد.

اما پر واضح است که این راه بن بست است و هر کسی که راه دشمنی با اسلام را پیموده در نهایت موجب هلاکت و نابودی خود شده است، اما اسلام و قرآن همیشه زنده بوده و خواهد بود و هر روز در حال مشاهده احترام بیشتر مردم دنیا به دین اسلام و قرآن عظیم هستیم.

از این رو ضمن محکومیت این حرکت شوم و غیر عقلانی و غیر انسانی اعلام می‌کنیم که همه بدانید این رفتار‌ها هرگز نمی‌تواند ضرری و خسارتی را به اسلام وارد کند بلکه هر روز که می‌گذرد بر قوت اسلام در دنیا خواهد افزود.

به امید آن روز که این کار‌های دور از تمدن انسانیت موجب فضاحت دشمنان شود و سربلندی را برای اسلام تداوم بخشد.

سید ابوالفضل طباطبایی

نماینده مقام معظم رهبری در سوریه

۲۰۲۰/۹/۲»

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.