تاثیر تحریم‌ها روی فعالیت نیرو‌های مسلح از نظر یک فرمانده ارتش

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم تکریم و معارفه فرمانده قرارگاه عملیاتی جنوب شرق نزاجا گفت: مسئولیت در جمهوری اسلامی فرصت بسیار گرانقدری است که اگر غیر از این نظام اسلامی بود، شاید این فرصت‌ها را پیدا نمی‌کردیم که به مردم و نظام خدمت کنیم و این فرصت بی نظیری است که به واسطه نظام اسلامی به هرکدام از ما در لباس‌های مختلف ممکن است، برسد.

او تصریح کرد: باید این فرصت را غنیمت بشماریم؛ فرصت خدمت در هر لباس و هر شغلی که به واسطه وجود نظام اسلامی به ما می‌رسد و در غیر این‌صورت قطعاً ضرر می‌کنیم.

امیر سرتیپ نعمتی بیان کرد: شکرانه فرصت مسئولیت در نظام اسلامی، جهادی کار کردن است و باید به خداوند توکل کرده، سعه صدر، صلابت و اعتماد به نفس داشته باشیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: به هیچ عنوان تحریم‌ها بر فعالیت نیرو‌های مسلح تأثیر نگذاشته و حتی رشد جهش‌واری را در همه ارکان نیرو‌های مسلح شاهد هستیم.

او افزود: دشمن می‌خواست ناامیدی و رکود را در جای جای نظام اسلامی با تحریم‌ها ایجاد کند که برعکس خواسته دشمن، فعالیت‌های خوبی در زمینه‌های مختلف صورت گرفته است.

امیر سرتیپ نعمتی با اشاره به اینکه نزدیک به ۲ هزار واحد مسکونی در منطقه در حال ساخت است و به‌زودی کار ساخت تعداد زیادی از واحد‌های مسکونی را آغاز خواهیم کرد، گفت: در حوزه آمادگی‌های رزمی در همه جهات نیروی زمینی ارتش علاوه بر اینکه رکود را حس نکرده، یک دقیقه هم بیکار ننشسته و کارشناسان نظامی دنیا می‌دانند در دو سال گذشته حدود ۱۳ نمره ارتقای آمادگی رزمی در نیروی زمینی اتفاق افتاده است.

جانشین نیروی زمینی ارتش گفت: این مسائل نشان می‌دهد کشور، نظام، نیرو‌های مسلح به‌ویژه ارتش و نیروی زمینی دارای امکانات وسیع، بالقوه و بالفعل هستند که با امثال این تحریم‌ها از پای درنمی‌آید.

او در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد شهدا به‌ویژه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: مقام معظم رهبری ویژگی‌های خاصی را در مراسم تشییع شهید سلیمانی برای ایشان بیان کردند که یکی از ویژگی‌ها تدبیر شهید بود و در پس این تدبیر، دنیایی از تلاش، صحبت و مجاهدت قرار داشت.

جانشین نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه دوران خدمت شهید سلیمانی سه دوره خاص بود و این فرصت شاید برای دیگران هم فراهم شده باشد، افزود: این شهید یک دوره هشت ساله در دفاع مقدس و بعد از آن کارنامه‌ای طولانی و درخشان در مقابله با اشرار دارد و بعد با فرماندهی نیروی قدس وارد جبهه وسیع و خاصی به نام جبهه مقاومت می‌شود.

امیر سرتیپ نعمتی با بیان اینکه مقام معظم رهبری اقدام به‌موقع را ویژگی دیگر شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کردند، گفت: ویژگی اصلی شهید سلیمانی اخلاص در عمل است که در هر جنبه‌ای از زندگی‌اش اخلاص را زیربنای امور کاری خود قرار داد.

او با اشاره به ویژگی شجاعت سردار شهید سلیمانی عنوان کرد: دوران دفاع مقدس دوران بسیار سختی برای رزمندگان و مردم ما بود و مردم ولایتمدار، انقلابی و بصیر پشت سر رزمندگان بودند که پشتوانه گرانقدری بود؛ اما جبهه مقاومت یک جبهه خاص بود.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی با توکل بر خدا، ولایتمداری محض، انقلابی‌گری کامل و شجاعت این سرپُل را توسعه و جبهه مقاومت را سر و سامان داد.

او در ادامه با تقدیر از اقدامات امیر سرتیپ دوم معمارباشی، گفت: متانت، ایمان، صلابت و وقار از ویژگی‌های امیر «معمارباشی» است که از روز نخست دارای این خصلت‌ها بود و در دوران خدمت نیز به بهترین وجه ممکن در همه رده‌ها مأموریت خود را انجام داده است.

امیر نعمتی با اشاره به اینکه در قرارگاه عملیاتی جنوب شرق مسئولیت سه استان به عهده امیر معمارباشی بود که در اوج تحریم‌های ظالمانه، آمادگی رزمی بسیار خوبی در نیرو‌ها به وجود آمد، بیان کرد: در دوران فرماندهی وی تیپ ۱۸۸ زرهی زاهدان در زمینه آمادگی رزمی یگان‌های مختلف نیروی زمینی رتبه نخست را کسب کرد.

او در پایان عنوان کرد: آمایش سرزمینی جدیدی را در منطقه جنوب شرق تعریف کرده‌ایم و از همه مسئولان استانی که مجاهدانه ما را همراهی کردند، تشکر می‌کنیم.

در این مراسم با حضور نماینده، ولی فقیه در استان، استاندار کرمان، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولان از خدمات امیر سرتیپ دوم «مهدی معمارباشی» تجلیل و امیر سرتیپ دوم «امیر غلامعلیان» به‌عنوان فرمانده قرارگاه عملیاتی جنوب شرق ارتش معرفی شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.