حادثه بندر بیروت درس‌های آموزنده‌ای به همراه داشت

حادثه بندر بیروت درس‌های آموزنده‌ای به همراه داشتبه گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، دبیرکل جامعه اسلامی مدیران نامه‌ای را خطاب به دبیرکل حزب الله لبنان پیرو حوادث اخیر منتشر کرد.

متن نامه به شرح زیر است: 

«بسمه تعالی

برادر عزیز جناب آقای سیدحسن نصرالله
دبیرکل محترم حزب الله لبنان
باسلام و تحیت؛
حادثه اخیر بندر بیروت و حواشی پس از آن به مانند حوادث بزرگ تاریخ درس‌های آموزنده‌ای برای انسان‌های حق طلب به همراه داشت. جهانیان در سال‌های گذشته به خوبی دریافتند که گفتمانی با محوریت منافع ملی لبنان در این کشور در حال شکل گیری است و با وجود تمام فتنه افکنی ها، این جبهه مردمی در حال گذار از مشکلات به سوی آرمان بلند لبنان آزاد و مستقل است.
لبنان در یکسال گذشته شاهد تحولات گوناگونی بود که در نهایت به تغییرات مثبت و راهبردی منجر شد.

تشکیل دولت جدید و بهبود فضای سیاسی و اقتصادی این نوید را می‌داد که مردم عروس خاورمیانه با دولتی برخاسته از اراده خودشان پیشرفت و آرامش را احساس کنند. نه تنها این روند مورد علاقه دول غربی و رژیم صهیونیستی نبود، بلکه آنان به این نتیجه رسیده اند تا با ارتکاب به جنایتی آشکار روند تحولات را تغییر دهند. اقدامی که در دیگر کشور‌های جبهه مقاومت در گذشته شاهد بوده‌ایم.


بیشتر بخوانید:


هر چند هنوز برای ارائه نظر قطعی نباید تعجیل داشت، اما از مدیریت صحنه پس از این حادثه دلخراش می‌توان فهمید که لبنان درگیر فتنه‌ای خارجی با حمایت عناصر خودفروخته داخلی شده است. این مردم و مسئولین لبنانی هستند که می‌بایست با بصیرت خود اجازه ندهند، کشور‌های بیگانه از این حادثه ناگوار سوءاستفاده کنند.

لبنان عزیز تا به اکنون یکی از ارکان جبهه مقاومت بوده و موفقیت‌های شگفتی نیز درین رابطه بدست آورده است. آزادسازی خاک لبنان از چنگال صهیونیست‌ها از جمله وقایع مهمی است که مردم لبنان آن را هدیه‌ای از سوی جنابعالی می‌دانند. حزب الله لبنان به مدد الهی و درایت رهبرانش از بدو تاسیس توانسته است روز به روز بر خیل دوستدارانش بیفزاید. مطمئنا این بار نیز علی غم تلاش‌های گسترده دشمنان، پس از کنار رفتن غبار‌ها با شتاب بیشتر شاهد افزایش تاثیر گذاری این درخت تنومند خواهیم بود.

همانطور که مستحضرید تمام فتنه‌های منطقه، ریشه در این موضوع دارد که رژیم صهیونیستی امکان خارج شدن از ورطه سقوط را پیدا کند. ورطه‌ای که به واسطه جبهه مقاومت برای این رژیم منحوس ایجاد شده و روز به روز آن را بیشتر احاطه می‌کند. با شکست داعش در منطقه ماشین جنگی رژیم صهیونیستی ضربه سختی خورده، اما همچنان در حال فسادانگیزی در منطقه است.
در همین راستا جامعه اسلامی مدیران ایران ضمن عرض تسلیت به مناسبت کشته شدن جمع کثیری از شهروندان لبنانی و خسارات فراوان وارد آمده در این انفجار مشکوک، از مواضع عالمانه و مدبرانه جنابعالی در حادثه اخیر تشکر کرده و امیدوار است با حمایت مردم و مسئولین لبنانی هر چه زودتر کابینه‌ای که دغدغه لبنان مستقل و آزاد را داشته باشد، شکل گرفته و مسببان این حادثه تلخ به سزای اعمال خود برسند.

محمد ناظمی اردکانی
دبیرکل جامعه اسلامی مدیران»

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.