حقوق بشر در عربستان اصلا وجود ندارد/ غربی‌ها حقوق ملت ایران را انکار می‌کنند

حقوق بشر در عربستان اصلا وجود ندارد/ غربی‌ها حقوق ملت ایران را انکار می‌کنندبه گزارش خبرنگار  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی باقری دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه امشب سوم تیر ماه با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری به بررسی موضوع حقوق بشر برای ما تا حقوق بشر برای غربی‌ها پرداخت.

باقری با اشاره به اینکه حقوق بشر مفهومی است که در ساحت علم حقوق تولید شده و از دو عبارت حقوق و بشر تشکیل شده است گفت: حقوق بشر یک ابزار و یک بستر برای پیشبرد اهداف و منافع سیاسی دولت‌های بزرگ و قدرتمند است به گونه‌ای که آن‌ها برای سلطه از ابزارهایشان استفاده‌های متعددی می‌کنند لذا یکی از این ابزار‌ها موضوع حقوق بشر است.

او با اشاره به اینکه حقوق بشر غربی عمدتاً معطوف به حقوق افراد است افزود: در حقوق بشر غربی ملت‌ها حرفی برای گفتن ندارند لذا بسیاری از کشور‌های غربی در مورد برخی از شهروندان ایرانی که تابعیت دارند خواسته‌هایی را مطرح می‌کنند، وقتی موضوع مربوط به ملت ایران می‌شود آنه حقوق ملت ایران را نفی و انکار  می‌کنند.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با اشاره به اینکه آمریکا می‌خواهد برخی از حقوق ما را نفی کند ادامه داد: متاسفانه آمریکا حقوق ملت ایران را علل الابد نفی می‌کند، حق همه ملت هاست که از خود با سلاح‌های متعارف دفاع کنند، وقتی به ملت ایران می‌رسد این حق را برای ما نمی‌دانند.

باقری با اشاره به اینکه نگاه ما نسبت به آن‌ها متفاوت است گفت: کشور‌های غربی و آمریکا نگاه سیاسی به حقوق بشر دارند، اما ما سیاست‌ها یمان را بر اساس حقوق بشر تنظیم می‌کنیم.

او با اشاره به اینکه در عربستان هیچ چیزی اتفاق نمی‌افتد به این معنا که در این کشور حقوق بشر وجود ندارد که بخواد نقض شود گفت: اخیراً دبیرکل سازمان ملل دولت سعودی را از فهرست کشور‌های تروریستی خارج کرده است، سیاست است که حقوق بشر را جهت می‌دهد، به طوری که حقوق بشر به سیاست، اقتصاد و فرهنگ جهت می‌دهد، نگاه جمهوری اسلامی ایران به منطقه غرب آسیا به این صورت است که از ملت فلسطین، مردم یمن، عراق و سوریه حمایت می‌کند لذا سیاست خارجی و منطقه‌ای ما بر اساس حقوق بشر شکل گرفته است.

در حال تکمیل … 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.