دشمنی‌ با ایران به دلیل متکی نبودن ما به شرق و غرب است

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در دومین جشنواره کارمند تراز انقلاب اسلامی که صبح امروز (سه‌شنبه) در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، گفت: می‌توان در سالگرد شهادت رجایی و باهنر فقط یک گرامیداشت ساده برگزار کرد و از کنار آن به سادگی عبور کرد در حالی که باید به واقعیت‌هایی که باعث ترور این‌دو بزرگوار شد با دقت نگاه کرد.

وی افزود: اینکه دشمنان سعی کردند رئیس جمهور و نخست وزیر را از بین ببزند در واقع دنبال از بین‌بردن‌نظام بودند، لذا امروز هم‌ که سال‌ها از آن روز‌ها می‌گذرد همچنان دشمنان این انقلاب دنبال ساقط کردن این‌نظام هستند؛ حال باید دید چه اتقاقی افتاده که هنوز این دشمنی وجود دارد در حالیکه می‌بینیم در جهان مثلا حادثه بوسنی که روی‌می‌دهد بعد از چند سال روابط کشور‌ها عادی می‌شود.

نوبخت گفت: زمانی نازیسم و فاشیسم یک‌جبهه تشکیل دادند و این‌طرف هم کاپیتالیسم سوسیالیسم با هم متحد شدند؛ اتحاد این‌ها باعث شد تا در جنگ‌جهانی دوم بیش از ۸۰ میلیون نفر از بین بروند و متفقین بر متحدین پیروز شوند، اما از نیمه دوم‌قرن بیستنم این دو اتحادشان به نفاق منجر شد که نتیجه آن به وجود آمدن‌جنگ سرد است به همین‌جهت می‌بینیم که کودتا‌هایی را برای ثابت‌کردن تفکرات خود انجام می‌دهند.

وی افزود: در چنین وضعیتی مجتهد جامع الشرابطی حرفی‌عنوان کرد که می‌توان نه به شرق و نه به غرب وابسته بود؛ این باعث شد نظامی که به هیچ کدام وابسته نبود به نام جمهوری اسلامی ایران متولد شود.

معاون رئیس جمهور گفت: منافقین معتقد بودند که با ترور شهیدان رجایی، باهنر و مطهری به عنوان مغز‌ها و دستان این‌نظام اسلامی می‌توان نظام را به سقوط کشاند و در کنار آن اقدام به زدن سر انگشتان این‌نظام یعنی مردم کردند تا بلکه به نتیجه مورد نظر خود دست یابند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بعد از این وقایع جنگ به مردم کشورمان تحمیل شد تا بلکه از این‌طریق نظام جمهوری اسلامی را در ایران به سقوط بکشانند یعنی دشمنی با این نظام ادامه یافت، اما چون نتوانستتد از این‌طریق به نتیجه برسند حمله به اسلام را آغاز کردند، برای همین منظور می‌بینیم که سربریدن افراد توسط تربیت یافتگان غرب را به عنوان اسلام معرفی می‌کنند.

نوبخت افزود: امروز علی رغم همه تحریم‌ها و تهدید‌هایی که متوجه این نظام است، امنیت و قدرت موشکی ایران را ببینید در چه وضعیتی قرار دارد یا همین اقتصاد ایران که وقتی بعضی‌ها به اصطلاح کم می‌آوردند می‌گویند به اقتصادتان نگاه کنید ببنید در چه وضعیتی قرار دارد؛ اقتصاد ایران هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و این‌ را هم با تکیه بر مقیاس‌های غربی‌ها عنوان می‌کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.