دیدار سردار فضلی با پیشکسوتان لشکر ۱۰ سیدالشهدا

دیدار سردار فضلی با پیشکسوتان لشکر ۱۰ سیدالشهدا‌به گزارش حوزه  دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سرتیپ پاسدار علی فضلی جانشین معاون هماهنگ کننده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با جمعی از فرماندهان گردان‌های لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) در دوران دفاع مقدس دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که به مناسبت هفته دفاع مقدس در سالن شهید کلهر سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران برگزار شد، فرماندهان سابق این لشکر تحت کارگروهی به واکاوی عملکرد این لشکر در عملیات والفجر ۸ در مناطق ام‌الرصاص و فاو پرداختند.

سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران نیز در این کارگروه گفت: پشتوانه باعظمت و ارزشمند لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) که از لشکر‌های بابرکت دفاع مقدس بود، باید بستر و مبنای سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران امروز باشد.

وی تشریح کرد: این لشکر امروز به برکت اخلاص و خون شهدا توسعه پیدا کرده و دو سپاه استان تهران و استان البرز از دل آن بیرون آمده و این پیشینه و گذشته ارزشمند باید برای جوانان امروز جلوه کند.

تیپ ۱۰ سیدالشهدا در تاریخ ۱۵ فروردین سال ۱۳۶۱ با فرماندهی شهید محسن وزوایی تأسیس شد و در تاریخ ۲۳ شهریور همان سال تحت با استعداد و پشتیبانی ۴ گردان با نام‌های حضرت علی‌اکبر (ع)، حضرت علی‌اصغر (ع)، حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) و حضرت قاسم (ع)، فرماندهی آن به شهید علی موحد دانش واگذار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.