رافائل گروسی در موزه ملی ایران

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که در رأس هیأتی به منظور گفتگو با مقامات کشورمان به تهران سفر کرده، از موزه ملی ایران بازدید کرد.

وی و هیئت همراهش را در این بازدید بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی و کاظم غریب‌آبادی سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس همراهی می‌کردند.

موزه ملی ایران با انتشار خبری در این زمینه اعلام کرد که در پایان نیز مولاژی (ماکتی) از منشور کوروش، به رسم یادبود به رافائل گروسی تقدیم شد.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز به رسم یادبود در دفتر موزه ایران باستان نوشت: «فرصت بازدید از این موزه منحصر به فرد و آشنایی با تاریخ طولانی تمدن کهن ایران باعث افتخار من است.»

گروسی در این بازدید از موزه ایران باستان، با بخشی از سیر تاریخ و تمدن هزاران ساله ایران آشنا شد. مدیر‌کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از آثار مختلفی از جمله سفال پویا‌نمایی شهر سوخته، آثار جیرفت، شوش، تالار هخامنشی، تندیس بزرگ‌زاده اشکانی و مرد نمکی دیدن کرد.

این نخستین سفر گروسی به ایران پس از تصدی به سمت مدیرکلی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است. او دیروز با علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد و قرار است با حسن روحانی هم دیدار کند. علی‌اکبر صالحی روز گذشته اعلام کرد که قرار است بیانیه‌ای در پایان این سفر صادر شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.