روند تحولات منطقه در آینده به ضرر رژیم صهیونیستی است

به گزارش  حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین امیرعبداللهیان مشاور رئیس مجلس در امور بین الملل در سیزدهمین پیش کنفرانس سالانه رژیم صهیونیست پژوهی که با همکاری مرکز ابرار معاصر تهران در دبیرخانه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین برگزار شده بود، گفت: بر اساس نگاه راهبردی جمهوری اسلامی ایران دیری نخواهد پایید که رژیم صهیونیستی از صفحه روزگار محو خواهد شد و در همین چهارچوب پیشنهاد می‌دهم موضوع این کنفرانس به صهیونیسم پژوهی تغییر پیدا کند. چرا که می‌بینیم که آن‌ها به مانند تار‌های عنکبوتی در قاره‌های مختلف از آفریقا گرفته تا اروپا و آمریکا حضور دارند و شبکه‌ای عمل می‌کنند و در همین چهارچوب مهم است که مردم و افکار عمومی جهان نسبت به این شبکه اطلاع پیدا کنند.

این دیپلمات ارشد کشورمان با تاکید بر اینکه طرح معامله قرن با ناکامی‌های فراوانی مواجه شده و خواهد شد، افزود: صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها به دنبال تجزیه کشور‌های اسلامی هستند. این روند از مدت‌ها قبل آغاز شده و در طرح معامله قرن نیز پیگیری می‌شود. محور آمریکایی صهیونیستی به دنبال تجزیه کشور‌های منطقه در راستای تامین منافع خود هستند و این موضوعی است که کشور‌های اسلامی و منطقه باید نسبت به آن هوشیاری داشته باشند.

امیر عبداللهیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه چندی پیش شاهد برگزاری نشست دبیران کل جریان مقاومت فلسطین و مقاومت منطقه در لبنان بودیم، گفت: برگزاری این نشست مشترک اتفاق مهمی بود و این پیام را به همراه داشت که جریان مقاومت با یک رویکرد، وحدت و هم افزایی جدید در برابر تحرکات آمریکا و رژیم صهیونیستی و همچنین متحدان منطقه آن خواهد ایستاد و تحولات جدیدی در منطقه رقم زده خواهد شد.

وی ادامه داد: ان شاءالله در آینده در پی این رویکرد و وحدت شاهد این خواهیم بود که روند تحولات در منطقه به ضرر آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی از کشور‌های میکروسکوپی عربی خواهد بود که برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

امیر عبداللهیان گفت: این نشست و نتایج حاصل از آن این پیام را دارد که در آینده نزدیک روند جدیدی در منطقه شکل می‌گیرد که به ضرر رژیم صهیونیستی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.