سنگ بنای توسعه و ترقی کشور از مدارس شروع می‌شود

سنگ بنای توسعه و ترقی کشور از مدارس شروع می‌شودبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهور صبح شنبه (۱۵ شهریور ۹۹) در آیین آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، اظهار کرد: سال تحصیلی امسال را نسبت به سال‌های گذشته متفاوت شروع کرده‌ایم. سال تحصیلی امسال را در حالی شروع می‌کنیم که علاوه بر تحریم‌های ظالمانه که بر اقتصاد، معیشت و اشتغال کشور تأثیر گذاشت گریبانگیر کرونا هستیم که این دو در کنار هم مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: امسال پدیده ویروس کرونا دنیا را گرفته و تنها اختصاص به کشور ما ندارد و اساس این ویروس سبک زندگی بشر را تغییر داد، بنابراین ناچاریم با آن کار بیاییم و زندگی و سبک زندگی را با شرایطی که الان در آن قرار داریم متناسب کنیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با تأکید بر اینکه کرونا هم اقتصاد، هم مسایل بهداشتی و هم سبک زندگی کشور‌ها را تغییر داد، گفت: کرونا تأثیر قابل توجهی را در نظام تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش کشور ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌ها مسئولان و خانواده‌ها این بود که با شرایط پیش آمده چه کار باید کرد و امر تعلیم و تربیت به چه نحوی باید ادامه پیدا کند، افزود: در سال‌های اخیر به ویژه در هفت سال گذشته یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و سیاست‌های راهبردی رئیس جمهور توسعه زیرساخت‌های دولت الکترونیک و استفاده از فضای مجازی بود.

امیری یاد آور شد: البته استفاده از فضای مجازی که زیرساخت‌های آن در چند سال گذشته فراهم شده و امروز جایگزین خوبی در شرایط کرونایی برای تعلیم و تربیت شد به معنای تعطیل کردن مدارس نیست و نباید به افت کیفیت تحصیل و آموزش بیانجامد.

وی با بیان اینکه در بعد آموزش، شکل و شیوه جدیدی را تجربه می‌کنیم، گفت: هیچ‌گاه نمی‌خواهیم منکر نقش مهم آموزش به صورت چهره به چهره و فواید حضوری شویم، چرا که آموزش حضوری و مدرسه دارای کارکرد‌های زیادی است که یکی از مهم‌ترین آن موضوع اجتماع پذیری دانش آموزان و استفاده مستقیم از روش، منش، اخلاق، رفتار و کردار معلمان است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: سنگ بنای توسعه و ترقی کشور از مدارس شروع می‌شود، چرا که بشر برای باروری و شکوفایی استعداد‌های ذاتی‌اش نیاز به آموزش دارد.

وی با بیان این که رویکرد دولت رعایت عدالت آموزشی است گفت: رئیس جمهوری همواره از وزیر آموزش و پرورش پیگیر مسایل آموزش و پرورش هستند و تأکید دارند نباید به خاطر شرایطی که به خاطر کرونا به وجود آمده دانش آموزی از آموزش و تربیت مورد غفلت قرار بگیرد.

امیری در ادامه به نقش و مشارکت خانواده‌ها در این شرایط کرونایی تأکید کرد و گفت: با شروع کرونا مشارکت خانواده‌ها در امر تعلیم و تربیت فرزندان را جدی‌تر کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.