شرطی کردن اقتصاد کشور به سیاست خارجی یک راهبرد غلط بود

انبارلویی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

/محمدکاظم انبارلویی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه در گفت‌و‌گو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «اقتصاد کشور به هیچ وجه نباید به تحولات خارجی پیوند بخورد» گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید اقتصاد کشور وابسته به مذاکرات هسته‌ای و برجام شد.

او ادامه داد: برخی معتقد بودند اگر توافق صورت بگیرد اتفاقات خوبی در کشور رخ می‌دهد؛ اما با وجود اینکه مذاکرات صورت گرفت و توافق هم حاصل شد با بدعهدی دشمنان انقلاب و ایران هیچ رویداد مثبتی صورت نگرفت.

انبارلویی افزود: شرطی کردن اقتصاد کشور به سیاست خارجی راهبردی صد در صد غلط بود؛ زیرا ما ظرفیت‌های بسیاری در کشور داریم که با بالفعل کردن این ظرفیت‌ها می‌توانیم شاهد اتفاقات بسیار خوبی در کشور باشیم؛ کمااینکه تا الان بخشی از این ظرفیت‌ها فعال شده و ما مشکلی در دور زدن تحریم‌ها و حل مشکلات اقتصادی نداریم.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه گفت: رهبر انقلاب در بیانات خود فرمودند که دولت ۳ فرصت صد روز و یک فرصت ۶۵ روزه دارد تا تولید ملی را رونق دهد؛ تولید ملی کلید اصلی حل مشکلات معیشت، اشتغال،کاهش تورم و بالا بردن ارزش پول ملی است؛ از همین رو باید فکری برای جهش و رونق تولید داشته باشیم.

فعال اصولگرا درباره تلاش‌های دولت در رونق تولید ملی هم بیان کرد: البته پارسال و امسال دولت تلاش‌هایی را انجام داد، اما این تلاش‌ها باید تداوم داشته تا بتواند موانع تولید را برطرف کند؛ یکی از بزرگترین موانع تولید هم واردات بی رویه است که فوق العاده خطرناک است و این امکان را از بین می‌برد که تولیدکنندگان و کارآفرینان داخلی بتوانند تولید خود را عرضه کنند.


بیشتر بخوانید:


او خاطرنشان کرد: واردات بی رویه موضعی است که دولت باید تمام هم خود را برای از بین بردن آن بگذارد تا بتواند تکانی به اقتصاد کشور در یکسال باقی مانده دهد، با شکل گیری مجلس جدید نیروی جدیدی برای کمک به دولت ایجاد شده است تا با جهش تولید بتوانیم بسیاری از مشکلات را برطرف کنیم، مجلس آماده کمک به دولت است تا مشکلاتی که در راه جهش تولید وجود دارد را برطرف کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.