شهید لاجوردی احیاگر اسلام ناب محمدی بود

شهید لاجوردی احیاگر اسلام ناب محمدی بود

به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدحسن صادقی مقدم عضو حقوقدان شورای نگهبان در مراسم بزرگداشت بیست و دومین سالگرد شهادت شهید اسدالله لاجوردی که به صورت مجازی با حضور دوستان و همرزمانش پخش شد با اشاره منش شهید لاجوردی، اظهار کرد: بصیریت حسینی، شناخت حسینی، مدیریت حسینی، مقاومت حسینی و… چیزی است که در دین ماست و تطبییق این واژه‌ها با شخصیت شهید لاجوردی دیده می‌شود.

وی ادامه داد: سرمشق ملموس عصر ما حضرت امام خمینی (ره) همین کار را کردند و ایشان نیز با تأسی از سرور و سالار شهیدان، تمام زندگی خود را نثار اسلام کردند. ما با شخصیت امام بعد از سال‌های پس از پیروزی انقلاب خیلی ملموس و اجمالی آشنایی داریم.

عضو حقودان شورای نگهبان با معرفی کتاب «الف لام خمینی»، گفت: الف لام خمینی نوشته آقای بهبودی، که از تولد امام تا پیروزی انقلاب را در ۱۲۰۰ صفحه به تحریر درآورده است و به خوبی توانسته نقشی که امام با تاسی از زندکی ائمه اطهار و سرور و سالار شهیدان این راه را بر ما باز کردند.


بیشتر بخوانید:

برگزاری آئین گرامیداشت شهید لاجوردی


صادقی مقدم ادامه داد: او نشان داد همان طور که هدف پیامبر گرامی اسلام حاکمیت اسلام برای بشر و تشکیل حکومت دینی و اسلامی بود با این همه تلاش و فداکاری توانست مردم دوران خود را به این سمت هدایت کند و احیاگر اسلام ناب محمدی باشد.

وی تصریح کرد: از بی شمار شاگردان و پیروان امام راحل و رهبر معظم انقلاب یکی وجود سردار ناشناخته عصر ما حاج سید اسدالله لاجوردی است، باید نوشته‌ها، گفته‌ها، سخن‌ها و ذکر خاطرات کمک کند و از ابعاد زندگی شهید لاجوردی فیلم‌ها ساخته شود تا ببینیم آنچه مدیریت و پیروی از ولایت و از مردم و جنس مردم بودن و برای مردم بودن خدمتگزار بودن چگونه جلوه پیدا می‌کند و سایرین خصوصا در این عصر و زمان همگی بدانند که چگونه یک شاگرد مکتب امام حسین (ع) به تاسی از، ولی امر خودش در عصر و زمان خودش، چگونه عمر بابرکتش برای انقلاب اسلامی مفید بود و خداوند هم مزد این مقاومت، صبوری و اخلاص را به او عطا کرد.

عضو حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به برگزاری بیست و دومین یادواره دیدبان انقلاب شهید لاجوردی، گفت: این مجلس بهانه‌ای برای ذکر ابعاد شخصیتی این شهید والامقام است. آنچه از مکتب عاشورا و پیروان عاشورایی امام راحل، شهیدانش و رهبر عاشورایی عزیزمان آموختنی است در وجود شهید والامقام شهید لاجوردی می‌توان یافت.

صادقی مقدم در تشریح شهید لاجوردی گفت: اتکای به خدا، بریدن از غیر خدا، تبعیت محض از خدای متعال، تبعیت از، ولی عصر زمان، نثار همه سرمایه خود در راه خدا و دین اسلام و خدمت به خلق خدا از جمله ویژگی‌های شهید لاجوردی بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.