شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان هرگز از اساسنامه پیروی نکرده است

عبداللهی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان هرگز از اساسنامه پیروی نکرده استاسفندیار عبداللهی عضو شورای مرکزی حزب جمهوریت در گفت‌و‌گو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره انتخاب رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان، گفت: تعجب می‌کنم که دوستان اصلاح‌طلب چرا به دنبال رئیس برای شورایی می‌گردند که اساسا از حیز انتفاع خارج است.

او ادامه داد: همچنین گفته می‌شود اگر قرار است برای این شورا رئیس معرفی شود مطابق اساسنامه باید عضو شورای عالی باشد که این گزاره هم بیشتر شبیه به یک شوخی است؛ زیرا شورای عالی سیاست‌گذاری تا کنون از تنها چیزی که پیروی نکرده اساسنامه بوده است.

فعال اصلاح طلب گفت: متاسفانه مصوبات و آیین نامه‌های شورا، به‌خصوص بعد از پایان انتخابات هیچ وقت به درستی اجرا نشده است؛ عضویت، ورود و خروج اعضا از این شورا هم هیچ ضمانتی نداشته و تاکنون تابع هیچ نظمی نبوده است.

عبداللهی افزود: همانگونه که رئیس و نائب رئیس قبلی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان به صورت دلخواه آمده‌اند، انتخاب شده‌اند و دلخواه هم استعفا داده اند، اکنون هم افرادی در جریان اصلاحات حضور دارند که  حرفشان نافذ است و بدون ضابطه و توجه به اساسنامه و صرفا با یک اشاره می‌توانند شخصی را به عنوان رئیس این نهاد انتخاب کنند. اکنون  تک تک اصلاح طلبان به این نتیجه رسیده‌اند که باید کلا ساختار نهادهای تصمیم گیری اصلاح طلبان باز تعریف شود؛ حال چه در غالب پارلمان اصلاحات و چه با تغییر رویه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان.  


بیشتر بخوانید


عضو شورای مرکزی حزب جمهوریت، بیان کرد: شورای عالی سیاستگذاری اگر بخواهد مجدد به فعالیت خود ادامه دهد باید با تعویض مکانیزم های فعلی این اقدام را انجام دهد، یعنی اگر پیش از این یک سوم اعضا حقیقی بودند و دو سوم آن احزاب بودند، ممکن است در دوره جدید نقش احزاب پررنگ تر شود؛ اما همانطور که گفتم احتمالا اصلاح طلبان باید به سمت یک نهاد سازی تازه با رویکرد جامع محوری بروند و این روندی که ما الان در  شورای عالی داریم قطعا در آینده ادامه دار نخواهد بود .

او درباره احتمال تشکیل پارلمان اصلاحات هم خاطر نشان کرد: پارلمان اصلاحات یکی از گزینه هایی بوده که درباره آن بحث و صحبت شده، ۹ ماده آن هم به تصویب رسیده است و می‌تواند با همین نام یا یک نام دیگر تصویب شود، اما ساختار همین ساختار است و صرفا باید نقش احزاب اصلاح طلب در آن پررنگ‌تر شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.