ظریف در انتخابات شرکت نخواهد کرد/ اصولگرایان پیروز رقابت ۱۴۰۰ هستند

زارع فومنی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

ظریف در انتخابات شرکت نخواهد کرد/ اصولگرایان پیروز رقابت ۱۴۰۰ هستندمحمد زارع فومنی، دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در گفت‌و‌گو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره راهبرد اصلاح طلبان در انتخابات آینده و حضور محمدجواد ظریف به عنوان کاندیدای احتمالی اصلاح طلبان گفت: آقای ظریف هرگز کاندیدای ریاست جمهوری نخواهد شد، زیرا او همواره در پاسخ به چنین سوالاتی گفته که  به هیچ وجه وارد حوزه ریاست جمهوری نخواهد شد.

او ادامه داد: راهبرد اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری این است که حتما فردی را از درون جبهه اصلاحات برای کاندیداتوری معرفی کنند و یک کاندیدای قرضی نداشته باشند، اما مشکل اینجاست که حزب کارگزاران سازندگی آقای لاریجانی را برای حضور در انتخابات راضی کرده و تا امروز هم جلسات متعددی را برای این موضوع برگزار کرده است؛ موضوعی که برخلاف راهبرد اساسی اصلاحات است.


بیشتر بخوانید


زارع فومنی بیان کرد: اگر آقای لاریجانی پا به میدان رقابت بگذارد قطعا طیف‌هایی نظیر اعتدال و توسعه از او حمایت خواهند کرد، اما طیف‌هایی نظیر اتحاد ملت و سایر احزابی که نزدیک به خاتمی هستند از او حمایت نخواهند کرد.

فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: البته ممکن است افرادی نظیر محمدرضا عارف و اسحاق جهانگیری هم وارد این عرصه شوند، اما با توجه به جلساتی که لاریجانی با اصلاح طلبان داشته احتمالا او برای ورود به این عرصه از سمت اصلاح طلبان و اصولگرایان میانه رو انتخاب خواهد شد.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات گفت: اگرچه اصلاح طلبان این برنامه‌ها را دنبال می‌کنند، اما در نهایت به دلیل میزان مشارکت قطعا اصولگرایان پیروز رقابت خواهند شد و اصلاح طلبان یا بدون کاندیدا وارد این عرصه خواهند شد و یا از افرادی نظیر لاریجانی حمایت خواهند کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.