قادر به ساخت صفر تا صد هواپیما و شبیه ساز‌های پرواز آن‌ها هستیم

امیر سرتیپ دادرس

امیر سرتیپ محمدحسین دادرس جانشین فرمانده کل ارتش در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه سیمولاتور‌های پرواز به اندازه خود هواپیما اهمیت دارند، اظهار کرد: در گذشته هنگامی که شبیه ساز یک هواپیما را به همراه هواپیما خریداری می‌کردیم، اگر نیاز به تغییرات جزئی داشت قادر نبودیم که در آن تغییر ایجاد کنیم و با کوچک‌ترین تغییر همه بخش‌های آن از کار می‌افتاد.

وی ادامه داد: این مشکل در حوزه تجهیزاتی مانند تانک‌ها و موشک‌ها نیز وجود داشت و اگر می‌خواستیم در بخش‌های مختلف آن نیز تغییراتی ایجاد کنیم این امکان وجود نداشت.


بیشتر بخوانید


امیر سرتیپ دادرس درباره قدرت و توانایی بومی سازی تجهیزات توسط صنایع نظامی کشورمان گفت: امروز به حدی از قدرت و توانمندی رسیده ایم که به طور مثال در حوزه هوایی قادر به ساخت صفر تا صد هواپیما و شبیه ساز‌های پرواز آن‌ها هستیم.

وی افزود: در خصوص شبیه ساز پرواز هواپیمای ایلیوشین ۷۶ نیز باید بگوییم که در ساخت آن از اندازه و مقیاس واقعی هواپیما استفاده شده که پس از بازدید از این پروژه باید بگوییم که این پروژه از یک بنیه علمی خوب برخوردار بود و ارزیابی ما از این شبیه ساز در حد عالی است.

جانشین فرمانده کل ارتش در پایان خاطرنشان کرد: مطمئن هستیم با استفاده از این شبیه ساز علاوه بر اینکه دانش خلبانان ایرانی از این طریق بسیار افزایش می‌یابد، در هزینه‌های آموزش خلبانان نیز صرفه جویی می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.