مجلس باید در حوزه سوءاستفاده از جایگاه نمایندگی حساس باشد

علی خضریان، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره حضور نمایندگان و ملاقتشان با مردم در مساجد و مباحث مطرح شده گفت: مردم جدای از گلایه از مشکلاتی مانند گرانی در حوزه مسکن، ارز و برخی از اقلام مصرفی مانند مرغ،  از تبعیض‌ها و بی عدالتی‌ها نارضایتی بودند.

او افزود: این تبعیض‌ها و بی عدالتی‌ها زیر شاخه‌های زیادی دارد، به عنوان مثال مردم در یک روستا از نحوه تقسیم آب  تا مسائل رانتی گله‌مند هستند.

خضریان درباره راهکارهای مجلس یازدهم برای حل مشکلات مردم گفت: در کارگروه مسکن که نمایندگان مختلف حضور پیدا کرده‌اند، راهکار‌های مختلفی مطرح شد و طرح‌هایی را آماده کردیم.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: روز گذشته در جلسه کمیسیون اصل ۹۰ در خصوص مالیات بر خانه‌های خالی، مالیات بر عایدی مسکن یا ضرورت ثبت مسکن‌ بر اساس کد ملی سرپرست خانوار جهت شناسایی خانه‌های خالی، ایجاد محدودیت برای معاملات مسکن برای مقابله با دلال بازی‌، عدم تبدیل ملک و مسکن به کالای سرمایه‌ای به عنوان مطالب ویژه مورد بحث قرار گرفت.


بیشتر بخوانید


خضریان گفت: مجلس وظیفه نظارتی دارد و وظیفه اجرایی ندارد تا بتواند اتفاقات و مشکلات حوزه گرانی را مستقیما حل کند، به همین دلیل باید با استفاده از ابزار قانون‌گذاری و نظارتی خود به دستگاه‌های اجرایی کمک کند تا زمینه رفع این مشکلات فراهم شود.

او افزود: برای عدالت و رفع تبعیض‌ها ابتدا باید از خودمان شروع کنیم، تا بتوانیم این موضوع را از مابقی دستگاه‌ها مطالبه کنیم و از ظرفیت نظارتی و کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس بهره ببریم و مانع بی عدالتی‌ها و تبعیض‌ها شویم.

خضریان با اشاره به راهکارها برای رفع تبعیض‌ها گفت: مجلس باید در حوزه سوءاستفاده از جایگاه نمایندگی حساس باشد تا در بین نمایندگان این اتفاق رقم نخورد که از ظرفیت نمایندگی برای منافع شخصی خود استفاده کند.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: در حوزه قانون‌گذاری و نظارت هم نباید ابزار قانون‌گذاری و نظارت را جهت تأمین منافع خود استفاده کنیم و باید به نفع مردم در تعارض منافع اقدام کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.