نهایی شدن طرح مالیات بر خانه‌های خالی ظرف ۲ هفته آینده

نهایی شدن طرح مالیات بر خانه‌های خالی ظرف ۲ هفته آیندهبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس در برنامه «سلام صبح بخیر رادیو ایران» با اشاره به مالیات از خانه‌های خالی اظهار کرد: کشوری که بخواهد پیشرفت کند باید سرمایه های جامعه را به سمت کارهای تولیدی سوق بدهد البته مسیر قانون‌گذار و حاکمیت هم در این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است.

او بیان کرد: اگر انباشت، نگهداری ثروت و هدایت نکردن آن در مسیرهای مولد در جامعه وجود داشته باشد، آن جامعه نمی تواند سرمایه زیادی تولید کند.

نماینده مردم زنجان تصریح کرد: ابزار این هدایت مالیات است، بر همین اساس اولویت اول ما در مجلس رفع گرانی های مسکن در برنامه‌های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

طاهری گفت: اگر ما عرضه مسکن و خودرو را افزایش دهیم، تقاضا افزایش پیدا می‌کند و اختلاف قیمت هم از بین می‌رود؛ همچنین تا زمانی که جامعه نیاز دارد خودروهای احتکار شده هم باید وارد چرخه تولید شوند.

او اضافه کرد: ثروت‌های ما برای کشور است و اگر عرضه افزایش یابد، تنوع هم ایجاد می‌شود، مسئله‌ای که اصلاح آن نیاز است بحث سامانه‌های اطلاعاتی است، ما باید سامانه‌های ایجاد شده را که دقیق نیست اصلاح کنیم و سامانه‌ای شکل گیرد که تمام اطلاعات افراد را در بر گیرد.

طاهری  گفت: برای مسکن هم قرار بود شهرداری و دولتی‌ها سامانه‌ای را طراحی کنند که موفقیت آمیز نبود، اما یک طرح ۲ فوریت بر خانه‌های مالی در مجلس تصویب شد که تکمیل سامانه املاک هم در آن گنجانده شده است، همچنین این طرح ظرف یک تا ۲ هفته آینده نهایی می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.