واژه‌ای مثل نامزد اجاره‌ای نوعی ادبیات کاسب کارانه است

خانجانی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

واژگانی نظیر کاندیدای اجاره‌ای یک نوع ادبیات کاسب کارانه استجهانبخش خانجانی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌و‌گو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در پاسخ به این سوال که آیا در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده هم اصلاح طلبان به سمت یک نامزد اجاره‌ای خواهند رفت؟ گفت: معتقدم واژه اجاره‌ای ادبیات خوبی نیست و یک نوع بی احترامی هم به نامزد‌ها و هم به شخصیت‌های سیاسی محسوب می‌شود.

او ادامه داد: در فرایند انتخابات و یا هر فعالیت سیاسی ممکن است احزاب سیاسی با هم همگرایی داشته  و برای حفظ منافع ملی و منافع سیاسی شان با برخی از جریانات سیاسی ائتلاف کنند؛ موضوعی که طبیعتا در کل دنیا مرسوم است.

خانجانی افزود: به نظرم واژگانی نظیر نامزد اجاره‌ای یک نوع ادبیات کاسب کارانه است که متاسفانه برخی از جریانات و برخی از افراد از آن استفاده می‌کنند؛ موضوعی که هم اهانت به خودشان است و هم اهانت به شخصیت‌هایی که قرار است با آنها ائتلاف شود.


بیشتر بخوانید


عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: در دوره‌های گذشته، چون آیت الله هاشمی رفسنجانی توسط شورای محترم نگهبان رد صلاحیت شد؛ دو نامزد برای اصلاح طلبان وجود داشت که یک نفر آقای عارف بود و نفر دوم جناب روحانی؛ اصلاح طلبان هم در صدد برآمدند تا از فردی حمایت کنند که احتمال رای آوردن بیشتری داشته باشد، پس از این تصمیم آقای عارف هم به این صف پیوست و همه باهم از روحانی حمایت کردیم و نوعی حرکت ائتلافی صورت گرفت.

فعال اصلاح طلب اضافه کرد: این موضوع که الان رئیس جمهور به وعده‌های خودش عمل نکرده بحث دیگری است، اما در انتخابات آینده قطعا اصلاح طلبان به دلیل سطح بالای ارتباط و تماسی که با جامعه دارند حضور فعال خواهند داشت؛ در صورت مساعد بودن اوضاع، اصلاح طلبان بسیاری می‌توانند به صحنه بیایند؛ در نتیجه اصلاح طلبان از نامزد خودشان حمایت خواهند کرد.

او بیان کرد: البته ما در دنیای احتمال به سر می‌بریم و ممکن است در یک شرایط احتمالی بین اصولگرایان معقول و اصلاح طلبان ائتلاف رخ دهد که این امر پنهانی نیست، اما طبیعتا اگر گزینه اصلاح طلب وجود داشته باشد قطعا جریان اصلاحات از او حمایت خواهد کرد، زیرا برنامه‌هایشان در راستای حفظ منافع ملی ، توسعه گرایی و یک حکومت داری خوب است ، ما باید تلاش کنیم که شرایط زندگی مردم بهتر شده و یک عقلانیتی بر جامعه حاکم شود، زیرا نمی‌شود اداره کشور را به تندرو‌ها و افراد هیجانی سپرد.

خانجانی درباره مواضع حزب کارگزاران در انتخابات آینده هم افزود: مواضع حزب از طریق سخنگو مطرح می‌شود و الان هم زود است که درباره شخصیت‌ها صحبت کنیم، زیرا نه آقای لاریجانی اعلام نامزدی کرده و نه هنوز اصلاح طلبان نامزدشان را مطرح کردند.

فعال اصلاح طلب گفت: من در یک مصاحبه‌ای هم نقد کرده و گفتم که شاید بالغ بر ۱۰ اصلاح طلب برجسته در کشور داریم که می‌توانند گزینه ریاست جمهوری باشند پس در چنین شرایطی باید در زمان خودش به این موضوع پرداخته شود و فعلا صحبت از این موضوع کمی پیش داوری است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.