پاسخ به شبهات، تنها راه مقابله با دشمن در خط تحریف است

کنعانی مقدم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

حسین کنعانی مقدم تحلیلگر مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد تحریف تحریم‌ها، گفت: کشورمان اکنون در مقابل ۵ حادثه تهدیدها، تحریم‌ها، تحقیر‌ها، تکثیر‌ها و تحریف‌ها قرار دارد؛ به همین خاطر اخیرا مقام معظم رهبری به تحریف تحریم‌ها که دشمن به عنوان ابزاری برای فشار روی  جمهوری اسلامی ایران استفاده دارد، اشاره کرده‌اند.

او  با بیان اینکه در حال حاضر در کشورمان تحریف خودی و تحریف دشمن وجود دارد، گفت: رسانه‌های صهیونیستی و معاند سعی می‌کنند حقایق و واقعیت‌های جامعه ما را تحریف و سیاه نمایی کنند تا مردم ما ناچار به سازش و تسلیم شوند، به همین خاطر مقام معظم رهبری هشدار دادند که باید مراقب جنگ نرم دشمن باشیم.

کنعانی مقدم ادامه داد: تحریف دیگری که وجود دارد، خودی است. متاسفانه گاهی اوقات در داخل کشورمان درباره مسائل ایران و آمریکا حرف‌‌هایی با موضوع روشن فکری، دلسوزی و دل واپسی مطرح می‌شود که در آن حقایق اتفاقاتی که می‌افتد، تحریف می‌شود.


بیشتر بخوانید


تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه موضوع تحریف را در عاشورا هم شاهد بودیم، گفت : در گذشته هم در اثر تحریف‌هایی که از دین اسلام شد، افرادی که در مقابل امام حسین (ع) قرار گرفتند، حقایق اسلام را تحریف کردند و کاری کردند که آن‌ها بر فرزند رسول الله شمشیر بکشند و بعد‌ها پشیمان شدند و جزء توابین قرار بگیرند، همین موضوع را اکنون در داخل کشورمان هم شاهدیم، چرا که اطلاعات دقیق و درستی را به افکار عمومی داده نمی‌شود و همین موضوع باعث شد که دچار یک نوع خود تحریفی شویم.

او افزود: برخی‌ از افراد در داخل کشورمان به دلیل اطلاعات غلطی که دارند قادر به تصمیم گیری  درست و صحیح نیستند، لذا به نظر می‌آید که مقام معظم رهبری به نکته مهمی پرداختند و فرمودند که دشمن اکنون از همه جا نا امید شده است؛ از قدرت نظامی، تحریم اقتصادی، تهدید و تکثیر گروه‌های تروریستی، بنابراین به دسیسه تحریف روی آورده است.

  تحلیلگر مسائل سیاسی ادامه داد: اکنون دشمن به دنبال این است که افکار عمومی ایران و بین المللی را با دادن اطلاعات غلط تحریف کند، این نکته خطرناکی است  و با عبور از آن تمام ابزار دشمن برای فشار به ایران خنثی می‌شود.

کنعانی مقدم با اشاره به راهکار مقابله با تحریف، ادامه داد: تحریف مانند جبهه جنگی است و در این میدان باید همه با هم متحد باشیم، همچنین ابزار رسانه‌ای، منبر‌ها، مساجد، مراکز دانشگاهی و کرسی‌های آزاداندیشی را به کار بگیریم و روشن فکران، احزاب و سیاسیون کشور هم باید به صحنه بیایند و این را یک جنگ واقعی تلقی کنند، نه اینکه خودشان سرباز خط این تحریف باشند.

او افزود: شفافیت، اطلاع رسانی سریع و به موقع، خنثی کردن پاسخ توطئه‌های دشمن و پاسخ دادن به شبهات می‌تواند تنها راه مقابله با دشمن در خط تحریف باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.