پاسداری از خون شهدای مقاومت، اخراج آمریکایی‌ها از منطقه است

به گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی عصر امروز در مراسم ترحیم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و دیگر شهدای ترور اخیر که از سوی سفارت جمهوری عراق در مسجد امام صادق (ع) میدان فلسطین برگزار شد، به ایراد سخنرانی پرداخت.

جلیلی سخنان خود در این مراسم را با ذکر عبارت «بسم الله و بالله و فی سبیل الله و علی مله رسول الله» شروع کرد و پس از اشاره به شهیدان ابومهدی المهندس و حاج قاسم سلیمانی، زندگی و شهادت آن‌ها را برای خدا برشمرد و گفت: حیات شریف این دو عزیز به نام خدا، برای خدا و در راه خدا و بر مبنای سنت خدا بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حدیث امیرمومنان ۱ (ع) مبنی بر اینکه «جهاد، دری از در‌های بهشت است که خداوند متعال برای دوستان خاص خود گشوده است»، تصریح کرد: این حقیقت قابل انکار نیست که این دو عزیز، این افتخار بزرگ را داشتند که از خاصان اولیا خدا باشند.

وی در این باره افزود: نه تنها در دوره حاضر بلکه در تاریخ اسلام کمتر افرادی هستند که این توفیق را داشته باشند که چهل سال در جهاد مداوم و قتال در راه خدا را باشند.

دبیرسابق شورایعالی امنیت ملی تصریح کرد: عرصه‌ی مجاهدت و عرصه جهاد و قتال یک عرصه آسان نیست، روز‌های پیروزی دارد و روز‌های شکست دارد: تلک الایام نداول‌ها بین الناس ۲. در روز پیروزی خیلی‌ها حضور دارند، اما روز‌های سختی است که قَلّ الدَیّانون (دین داران کم هستند). آن روزهاست که مجاهدان واقعی خود را نشان میدهند. شهید ابومهدی و شهید سلیمانی سال‌ها در کنار هم و در عرصه‌های سخت و پر مشقت مجاهدت میکردند.

جلیلی افزود: آن‌ها این توفیق بزرگ را داشتند که چهل سال را با افتخار و موفقیت‌های بزرگ پشت سر بگذارند و نهایتا عاقبتی درخشان داشته باشند.

وی با اشاره به کلام دیگر از امیرمومنان (ع) که «لایحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصبر»، اظهار داشت: شهیدان سلیمانی و مهندس، فهم عمیق از میدان مبارزه، مناسبات جهانی و معارف عمیق دینی داشتند و به دو نشان بزرگ صبر و بصیرت آراسته بودند.

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی موفقیت‌های بزرگ امت اسلامی در برابر آمریکا، رژیم صهیونیستی و گروه‌های تروریستی وابسته به آن‌ها را مرهون زحمات شهیدان مقاومت خواند و گفت: موفقیت‌های بزرگ امروز امت اسلامی بخاطر مجاهدت‌های امثال این دو شهید است.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی کشور در ادامه با ذکر فعالیت‌های دشمن مبنی بر تلاش در ایجاد افتراق میان دو ملت ایران و عراق گفت: دشمنان سال‌ها به شکل سخت و نرم تلاش کردند تا در روابط عمیق دوستی میان ملت عراق و ایران را خلل ایجاد کنند، خون این دو عزیز نشان داد که ایران و العراق لایُمکن الفراق.

جلیلی افزود:دشمنان نگرانند؛ چرا که آن‌ها میدانند اگر دو ملت ایران و عراق بتوانند مسیر مجاهدت و پیشرفت را با قدرت طی کنند، چه آینده‌ی درخشانی برای این دو ملت رقم خواهد خورد.

وی همچنین با اشاره به جنایات آمریکا در عراق و کشتن صد‌ها تن از دانشمندان این ملت، آن را نمونه‌ای از کارنامه رفتار آن‌ها در عراق خواند و افزود: اینکه ورود آمریکایی‌ها به عراق مصادف است با ترور دانشمندان و صد‌ها نخبه عراقی، اینکه آن‌ها گروه‌های تروریستی ایجاد میکنند که در موصل صد‌ها پزشک و هزاران دانشجو را قتل عام کنند، برای این است که از نخبگان می‌ترسند. اینکه دو نخبه نظامی از دو کشور را مورد هدف قرار میدهد، چون می‌دانند چه سیلی از این‌ها خورده اند و ان شاء‌الله ملت‌های ما با قدرت و با قوت نمی‌گذارند این پرچم بر زمین بماند.

عضو شورایعالی امنیت ملی کشورمان در انتهای سخنانش با تقدیر از پارلمان عراق مبنی بر تصویب طرح اخراج آمریکایی‌ها از این کشور، آن را نماد تبلور اراده مقاومت در ملت عراق خواند و گفت: آنچه که پارلمان عراق به نمایندگی از ملت خود بعد از شهادت شهید سلیمانی و ابو مهدی انجام داد یک کاربزرگ بود. کاری که ملت ما در ایران انجام داد، چه در تشییع پیکر شهدا و چه با مصوبه مجلس، نشان داد که این پرچم نه تنها به زمین نخواهدماند بلکه این راه با قدرت ادامه پیدا خواهد کرد.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.