کشف و ضبط بیش از ۸۱۴ تن انواع مخدر در کشور در سال ۲۰۱۹

کشف و ضبط بیش از ۸۱۴ تن انواع مخدر در کشور در سال ۲۰۱۹به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین المللی مستقر در وین، از کشف و ضبط بیش از ۸۱۴ تن انواع موادمخدر در کشور در سال ۲۰۱۹ خبر داد.

او با اعلام این مطلب، افزود: با تلاش و از جان گذشتگی سربازان و ماموران نهاد‌های انتظامی و امنیتی کشورمان در مرز‌ها و داخل کشور، در سال ۲۰۱۹ میلادی ۸۱۴۴۷۷ کیلوگرم انواع مختلف موادمخدر کشف و ضبط شد که بیشترین میزان، مربوط به تریاک با ۶۵۶۲۵۸ کیلوگرم است.

غریب آبادی با اشاره به دیگر مخدرهای کشف شده، تصریح کرد: میزان کشف و ضبط سایر مخدر‌های دیگر، عبارتند از: هروئین ۱۷۴۱۴ کیلوگرم، مرفین ۱۸۱۸۵ کیلوگرم، حشیش ۷۳۹۲۸ کیلوگرم، و شیشه ۱۳۵۷۰ کیلوگرم.

سفیر و نماینده دائم کشورمان همچنین اظهار کرد: ماموران مبارزه با مواد مخدر کشورمان در سال ۲۰۱۹، ۲۳۱۹ درگیری مسلحانه با قاچاقچیان داشته اند که منجر به انهدام و متلاشی شدن ۱۸۸۶ باند و شبکه ترانزیت و توزیع موادمخدر شده است.

او ادامه داد: در این درگیری‌ها نیز ۵ نفر از مأموران عزیز کشورمان به شهادت رسیدند.

غریب آبادی در پایان با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همچنان پرچمدار مبارزه با موادمخدر در سطح جهانی است و با  اشاره به اینکه تلاش‌ها و برنامه‌های ایران در سه حوزه مقابله، پیشگیری، و درمان همواره مورد اذعان و تمجید دفتر مقابله با جرم و موادمخدر ملل متحد قرار می‌گیرد، اما از بی توجهی برخی کشور‌ها در عدم پذیرش مسوولیت مشترک در این حوزه، به طور جدی انتقاد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cart
Your cart is currently empty.